Sütyen Modelleri, Çeşitleri Ve Özellikleri

Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında yetişen bu dişi sembol, genç bir hanımın geçişinin bir görüntüsü olarak görülmüştür. Sütyen, göğüsleri yayar, destekler ve kullanıcının yükünü şekillendirir. Sütyenin göğüsleri ana hatlarıyla belirlediği seviye, stil, kullanışlılık, tasarım ve doku arasında farklılık gösterir. Günümüzde çok çeşitli sütyen çeşitleri vardır ve çoğu, altlarına referansla yapılan farklı sınıflara ayrılır. İdeal süre için doğru olanı seçebildiğiniz sütyen çeşitlerini bilmek, göğüslerinizin genel sağlamlığını sağlamak için önemlidir..

Silikon Askısız Sütyen

Göğüslere yapışan bir sütyen. Hiç bir bağı veya grubu yok ve kozlara yardım et. Bu tür sütyen, ortaya çıkan stilleri ve açıklayıcı stilleri için planlandı. İki çeşit var. Katı bir çimento kullanan ve tekrar kullanılabilir ve yıkanabilen ve tekrar kullanılabilen silikon kullanımları olan kağıtlar harcanabilir. adhesive type of bra

Bandaj Sütyen

bandeau type of bra

Bu tür sütyen, göğüslerin üzerine giyilen, küçük yardım veya kalıplama yapan temel bir kumaş bandıdır.

Dansöz Sütyeni

bellydance type of bra

Kalça bükümlü sütyen ölçüsünün beklenen süt tahmini olacağı gibi olması düzenli olarak kabul edilir. Bu gerçekten öyle değil. Örneğin, bir 32C ebadını düzenli olarak kullandığınız için, 34B’nin, kalça kıvırma sütyenlerinin çoğunun son derece iyi bir şekilde karşılanması amaçlandığından, ayarları kilitlemek için birkaç küçük alışkanlıkla uyum sağlayacağını görebilirsiniz

Bridal Sütyen / Sütyen

bridal type of bra

Bir evlilik sutyen / kuşak formunu şekillendirir ve karın bölgesini, gelinlik giyecek şekilde tasarlanmış bir şekle sokar. Buna rağmen, bu tür sütyenler büyük duruşları ilerletir ve kozaların ağırlıkları sütyenlerin omuz kirpikleri karşısında bütün kuşaklar tarafından taşındığından daha kabul edilebilir olabilir.

Atlet Sütyen

builtin type of bra

Başka bir sütyene ihtiyaç duymadan büstler için yardımcı olan başka bir giysi parçası, örneğin, bir mayo veya tank üstündeki güçlü sütyen benzeri yapılar. Bu türden giyim parçalarının çoğunda, bu imal edilmiş parçalar, bazıları diğer sütyen tiplerinde olduğu gibi aynı şekilde gözlük ve alt tellere sahip olsalar da, düz bir esnek şerit içerirler. Bazen bunlar istendiğinde zahmetsizce tahliye edilebilir

Çok Amaçlı Değiştirilebilir Sütyen

convertible type of bra

Kıyafetlere bağlı çeşitli güzergâhlarda kısıtlanabilecek ve revize edilebilecek kirpiklere sahip sütyenlerden biri. Straplez sütyenler için normal bağların aksine seçenekler, boncuklu sütyen kirpikleri veya yardım ve stil sunan şeffaf plastik sutyen bağlarıdır.

Balkonet Sütyen

demi type of bra

Geniş ayarlı kirpiklere ve düz bir büst çizgisine sahip yarım konteyner sütyen stili. Sık sık seamed veya kemikli, inanılmaz bölünme ve bir kasa gibi bir etki verir. Bunlar daha az yardım sunar, ancak sütyen görülmeden giyilecek düşük profilli giyim eşyalarını güçlendirir. Demi sütyenler, itme sütyenleri gibi asansör vermeyi amaçlayabilir.

Önden Açılabilen Sütyen

frontclosure type of bra

Sonda, tipik olarak sivri ve gözleri olan, arka tarafa karşıt olarak ön kısımda duran sütyen çeşitleri. Bu sütyen kıyafetlerin altında arkada tamamen düz yatıyor. Bazı bileşenler, tank üstleri ile aşınmaya ve kirpiklere kaymayan bir darbe sağlamak için olağanüstü bir geri dönüş stili.

Tam Destekli Sütyen

fullsupport type of bra

Tüm göğüsler için büyük bir yardım sunmayı amaçlayan bir sütyen çeşidi ve bu kapasitede, düzenli yıpranma için öğütücünün değirmeni olan değirmendir.

Protez Sütyen

prosthesis type of bra

Bir protezin kurulabileceği ve bağırsak hastalığı için mastektomi tedavisinde bir veya iki kohoz kaybeden kişiler için planlanması hedefiyle yapılandırılmıştır.

Erkek Sütyeni

man type of bra

Jinekomastili erkeklerin giydiği bir tür sütyen, genellikle kaldırma ve desteklemenin aksine düzleşmek ve saklanmaktır.

Annelik Sütyeni

maternity type of bra

Son hedefe göre yapılandırıldıklarında, bir gebeliğin açıklığı boyunca büyüklükte artış gösteren kozalar olarak değiştirilebiliyorlardı.

Toparlayıcı / Minimizer Sütyen

minimizer type of bra

Özellikle 34C veya daha fazla ölçüleri olan bayanlar için büstünü oynatmak niyetindeydi. Minimerler, kozaları paketleyerek ve kalıplayarak, bir cam boyutu veya iki littler olma halüsinasyonunu sağlamaya yardımcı olurlar ve sıklıkla daha kabul edilebilirdirler.

Farklı Sütyen

noveltycoconut type of bra

Gösteri ve seksilik için kapasiteden daha çok yapılandırıldı. Bu tür sütyenler tuhaf malzemeler, örneğin, dana derisi, hindistancevizi içerebilir veya yapı içinde şaşırtıcı olabilir.

Emzirme Sütyeni

nursing type of bra

Bebeğin areolaya basit bir şekilde erişmesine izin vererek emzirmeyi daha kolay hale getirmeye yardım etmek amaçlanmıştır. Genel olarak, hemşirelik sütyenlerinin ölçüleri en iyi şekilde açılabilen ve koynu açığa çıkarmak için aşağıya çekilebilen bir doku katıyla sabitlenir.

Pedli Sütyen

padded type of bra

Örtü içinde yastıklama ile Sütyen . Onlar küçük göğüslülere daha tam bir şekil vermek için tasarlanmıştır ve sutyen doldurmanın aksine bir seçenek, lise genç hanımlar arasında ‘falsies’ gibi dokular, şeker demetleri, pamuk topları veya çorapların bir sütyen içinde ayarlandığı bir eğitim daha büyük koynlakları çoğaltmak. Push-up sütyenlerin aksine, yastıklı sütlerin çoğu, kozaları güçlendirir, ancak temel olarak onları kaldırmaz.

Göğüs Uçları Delik Sütyen

peephole type of bra

Göğüs uçlarında açıklıklar da içeren, kaburgaları serbestçe kapatan cuplara sahip sütyen çeşidi

Push-up / Destekli Sütyen

push up type of bra

Göğüslerin kaldırılması ve bölünmeyi iyileştirmek için birbirine yaklaştırılması hedefi ile organize edilmiştir. Push-up sütyeninin bilinen en iyi markası Wonderbra‘dır. Birçok itme sütunu, normalde köpük veya elastik yapılan yastıklama içerir, ancak bazılarında jel doldurulmuş yastıklar bulunur. Tamponlu yastıklar ve tamponlama tamponları arasındaki birincil arıtma, tamponlamanın her bir koronun altında kalması için odaklanıp kaldırılmadığı veya her koza ait odak noktasının dışına odaklanmış olup, tamponlama işleminin tamponları içeri doğru iterken nihai hedefi ile odaklanmıştır.

Çapraz Askılı Sütyen

racerback type of bra

Boynuna yakın bir V tasarımında omuzlar üzerine gelen bağları vardır. Bu yapı, bazı durumlarda klasik kirpiklerin açıkça açığa çıkabileceği askısız elbiseler veya üstler giyilir. Birçok Spor sütyenleri,çapraz askıları kullanır.

Göğüsleri Açık Sütyen

shelf type of bra

Temel olarak, rakip olmayan bir bant, genellikle inframamin çizgisi boyunca, kondomun hiçbirini ya da sadece sıkı bir şeridini kaplarken iterek ilerler.

Boş Kap / Desteksliz Sütyen

softcup type of bra

Sütyenlerin çoğu, kaplarda sutyen desteğine sahiptir, ancak boş kap sutyen değildir. Ya da belki de büstün yardımını sunmak için alt bandın kalitesine güvenirler.

Sporcu Sütyeni

sports type of bra

Göğüslere sert bir şekilde yardım eder ve canlı egzersizler karşısında deforme ya da utanmayı önlemeye yöneliktir.

Straplez Sütyen

strapless type of bra

Omuz kirpikleri olmaksızın, omuzları ortaya çıkaran giysilerle, örneğin, boyun kısmı üstleri ile giyilmek üzere tasarlanmıştır..

T-shirt Sütyen

tshirt type of bra

Yıpranmış kırışıklıklar olmadan yapılandırılmış, böylece sütyen açık olmaksızın sıkı bir gömlek giyilebilir. Bu gibi sütyenler düzenli olarak areolaları gizlemek ve gömlekler altında düzgün bir çizgi vermek için yastıklı kupalara sahiptir.

Alıştırma Sütyeni / Garson Sütyen

training type of bra

Göğüsleri oluşturmaya başlayan genç hanımlar için tasarlanmasına rağmen, yine de, standart boyuttaki bir sütyenin yasal olarak uygunluğunu hesaba katacak kadar ‘yetişmiş’ gibi gözükmemektedir. Onlar basit bir gelişmedir ve neredeyse hiç yardım sunmazlar

Derin Dekolte Sütyen

uplunge type of bra

U şeklinde derin dekolte sütyeni

Balenli Sütyen

underwire type of bra

Ek yardım ve azim vermek amaçlanmıştır. Aslına bakılırsa, çok sayıda sütyenin, her bir konteynerin altından büstüne ayrılmasına yardımcı olacak bir tel, metal veya plastik vardır.

Vintage Sütyen

vintage type of bra

Bir çeşit tam yardım sutyeni, kupa ile karşısındaki göbeği ile ayaklanmanın paraboloidi durumundadır. 1940’ların sonunda tasarlananlar, 1960’lara kadar iyi satıldılar.

Sulu Sütyen

water type of bra

Göğüsleri büyütmek için su veya silikon jel dolu kaplara sahip sütyenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir