Gelinlik Altına İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Gelin Büstiyer SetiGezdiniz, dolaştınız ve sonunda hayallerinizi süsleyen, bu özel günde giymeyi arzuladığınız gelinlik modelini buldunuz. Gelinliğinizle bir bütün haline gelen aksesuarlar da tamam.

Peki ya düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırları? Sizi rahatsız edecek, rahat hareket etmenizi engelleyecek, kaşındıracak ya da terletecek bir iç çamaşırı en güzel gününüzü sizin için bir kaosa çevirebilir.

Hem gelinliğe hem de size uygun bir iç çamaşırı seçmek oldukça önemlidir.

Öncelikle gelinliğin altına nasıl bir iç çamaşırı giymek istediğiniz önemli noktalardan biri. Tercihiniz iki parça halinde külot ve sütyen mi yoksa daha ince durmak için korseli tek parçalar mı?

Külotlu çorap mı tercih edeceksiniz yoksa jartiyer mi? Bu tür seçimler yaparken en başta gelinliğin modelini hesaba katmak gerekmektedir.

Özellikle gelinlik altına sütyen seçerken, gelinliğin yakasına göre bir model belirlemek gerekmektedir.

 

Vixson Beyaz Jartiyer Takımİki parçadan oluşan iç çamaşırı seçimi yapacaksanız, giyeceğiniz gelinliğin oldukça ince ve dar olması gerekmektedir.

Sizin için en özel günde yalnızca güzel görünmek, her ne kadar rahatsız olursanız olun bir gün için buna katlanmak sorun olmayabilir.

Fakat, içerisinde rahat hareket edemediğinizde ve sürekli olarak temkinli davranma ihtiyacı hissettiğinizde bu kararınızdan dolayı pişman olabilirsiniz.

O gün her şeyden önce rahatınızı düşünmelisiniz. Sizi hem çok daha ince hem çok daha zarif hem de konforlu hissettirecek pek çok iç çamaşırı bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra bir de o gecenin sonunda, güzel ve seksi görünmek istediğinizi tahmin edebiliyoruz.

Rahatlığın gelinlik iç çamaşırı seçiminde en önemli etmen olduğunu koyduk cebe. Şimdi geldi gelinlik modeline göre iç çamaşırı seçimine.

Şayet straplez ve kendinden korseli bir gelinlik tercih ediyorsanız, içerisine korse giymeye gerek yoktur.

Tabi bunun yanı sıra askılı bir sütyen seçimi de yapılamaz. Sırtı dekolteli bir gelinlikte de yine arkadan banlı bir sütyen seçilmemelidir.

Düğün sonunda o özel gece için illa seksi iç çamaşırları giymeniz gerekmez. Gecenin sonunda da damadı biraz bekletip üzerinizi değiştirebilirsiniz.

Böylece hem düğün gününde rahat, gece içinse istediğiniz iç çamaşırı modelini seçebilirsiniz. Örnek olarak gece için tercihinizi jartiyerden yana yapmak istiyorsunuz ama gelinliğiniz bu çamaşır için buna uygun değil peki ne yapacaksınız? Gelinliğiniz uygun değilse yapmanız gereken bunları gece giymeniz olacaktır.

Ayrıca düğün boyunca yeri gelecek terleyeceksiniz, yeri gelecek birtakım sıkıntılar yaşayacaksınız. Bu yüzden gelinlik için ayrı gece için ayrı iç çamaşırı fikri en ideal olanıdır. Tertemiz seksi iç çamaşırları ile kendinizi çok daha iyi ve rahat hissedersiniz.

Gelin İç Çamaşırları

Dantelli Jartiyer String Çorap TakımGece için ayrı, düğün için ayrı iç çamaşırı seçilmesi gerektiğinin altını çizdikten sonra şimdi geldik gelinlik iç çamaşırı modellerine.

Genel de gelinlikler beyaz tercih edilir. Bu yüzden iç çamaşırlarının da beyaz olması gerekmektedir. Tabi ki farklı bir renk tercihiniz varsa gelinlik renginde o zaman yine aynı renklerde iç çamaşırı bulmanız da kolaydır.

Rengi belirledikten sonra modellere geçelim. Model olarak gelinliğin tasarımına göre tercihler yapılması gerektiğinin de üzerinde durduk.

Bu konu hakkında biraz daha ayrıntıya gitmek gerekirse, iç çamaşırı kumaş tercihinizi pamuklulardan yana yapmanızı öneriyoruz.

Pamuklu kumaşlar kalitelidir. Herhangi bir şekilde alerji yapmaz ve kaşındırmaz. Bunun yanı sıra terinizi de çekecektir. Şayet tanga ya da string gibi külot modellerini daha önce kullanmamışsanız ve alışkın değilseniz, düğün gününüzde de tercih etmemelisiniz.

Normal pamuklu bir külot daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Yine tercihinize göre tanga tarzı modelleri, özel geceye saklayabilirsiniz. Şayet gelinliğiniz dar ise ve külot izi istemiyorsanız, lazer kesim külotlarla bu izlerin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

VIXSON Dantel İşlemeli Jartiyer ve G-String Seti

Gelelim gelinlik iç giyim için sütyen seçimlerine. Büyük göğüslere sahip iseniz ve gelinliğiniz straplez ve kendinden destekli ise sütyen kullanmanıza gerek yoktur.

Şayet bu tarz gelinlikler zaten destekli olduğundan içerisine sütyen giyerseniz göğüsleriniz ağzınıza kadar çıkacaktır.

Yine gelinliğinizin büyük göğüslerinizi tamamen örttüğünden ve belirli bir şekilde tutacağı kadar üst kısmın genişliğinden emin olmalısınız.

Kapalı gelinliklerde ise mutlaka toparlayıcı sütyen kullanmanızı öneriyoruz. Böylece göğüsleriniz daha şekilli, küçük ve dik duracaktır.

Orta boyda göğüslere sahip olan kadınlar ise günlük olarak kendini içerisinde rahat ettiği bir sütyen tercih edebilir. Küçük göğüslere sahip iseniz de destekli sütyenler tercih edebilirsiniz. Tabi ki gelinlik ile uyumlu olması gerekmektedir.

Eğer gelinliğiniz kendinden korseli değil ise vücudunuzu daha şekilli ve ince göstermek adına korse giymenizi tavsiye ediyoruz. Fakat korse seçimi yaparken alttan çıt çıtlı olmasına ve tüm korse olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sonuçta tuvalete gitme ihtiyacı hissettiğinizde belinize kadar dahi olsa korseyi çıkarmak bir eziyete dönüşecektir. Gelinliğinizin altı geniş ise yalnızca bel korsesi tercih edebilirsiniz.

Gelinlik Jartiyer

Dolgulu Sütyen String Jartiyer Çorap TakımO gece giymeyi istediğiniz gelinlik altına jartiyer giyemeyebilirsiniz. Bu yüzden giymek istediğiniz jartiyeri gece için saklayabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz gelinlik dar ve saten kumaşlarla yapılmış ise etek bölgenizde jartiyer izi belli olabilir.

Aslında genel olarak jartiyer seçimizi bacaklarınızın kalınlığına göre yaparsanız herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Jartiyer seçiminde en önemli nokta bacaklarınızın kalınlığıdır.

Şayet bacaklarınızdan daha geniş bir jartiyer seçimi yaparsanız, her ne kadar çoraplarınızı yukarıda tutmaya çalışsanız da üzerinizde emanetmiş gibi duracaktır.

Yine ince gözükmek adına bacaklarınıza küçük gelen jartiyer çorabı seçerseniz, her ne kadar tuttursanız da kayacak, çorapların bittiği lastikli bölgede, basenleriniz taşacaktır.

 

Bu durum çok daha çirkin bir görünüm elde etmenizi sağlar. Fazlalıkları jartiyer çorapları ile kapatmanız yersizdir. Zaten çoraplar kendiliğinden ince görünmenizi sağlar.

Dantel ve Tül Detaylı Fantazi Beyaz Büstiyer TakımO özel gece için ya da gelinlik içi jartiyer seçiminde önemli noktayı da öğrendikten sonra geldik jartiyer modellerine.

Jartiyerler genel olarak saten, pamuklu ve dantelli kumaşlardan tasarlanmaktadır.

Her ne kadar takım halinde satılmasından dolayı çoraplarda dahil parçaların tümüne jartiyer desek de jartiyer yalnızca bel kısmına giyilen ve çorabı tutmak için gerekli olan bağlardır.

Çoraplar ise jartiyer çorabı olarak bilinir.

Çoraplar genel olarak ince ve transparandır. Basen kısımlarında çorap biter ve bitiş noktasında dantel, sim, taş ya da inci detaylar bulunabilir. Genelde dantel ya da simli olan modeller tercih edilmektedir.

 

Gelinlik Fantazi İç Giyim

Fantazi Gelinlik Jartiyer TakımSıra geldi düğün sonrası o özel geceye. Düğün için ayrı gece için ayrı iç çamaşırı tercihi yapmanız gerektiğini bir kez daha dile getirdikten sonra, fantazi gelin iç giyim tercihlerinize geçebiliriz.

Genel olarak o gece beyaz iç çamaşırları tercih edilse de düğünde farklı gece için farklı iç çamaşırı tercih etmeniz farklı renkler giyebilmenize de imkan tanır.

Fakat yine de fantazi iç çamaşırı seçimlerinizde çamaşırın rengi ile teninizin renk uyumunu tutturmanız gerekmektedir.

Pek çok kadın fazlalıklarını kapatmak adına hatalara düşer ve seksi görünmek yerine istenmeyen bir havaya bürünür. Bunun sebebi ise seçilen renklerdir.

 

 

Mite Love Fantazi Gelin Kostümü Jartiyerli Takım

 

Şayet açık bir ten rengine sahipseniz, hatta bu renk beyaza yakın ise beyaz fantazi giyimden kaçınmalısınız.

Daha çok siyah, bordo ya da lacivert gibi renkler tercih etmelisiniz. Aksi halde göz alıcı olmayı abartmışsınız gibi görünür.

Buğday ten renklerine sahip iseniz daha çok kırmızı, mor ya da pembe tonları tercih edebilirsiniz.

Her ne kadar fazlalıklarınız olsa da koyu bir ten renginiz varsa kapalı renklerde fantazi iç giyim seçiminiz sizi seksi göstermek yerine boğucu ve kapalı görünmenize neden olacaktır.

Fazlalıklarınızı renklerle değil, iç çamaşırı ya da gecelik modelleri ile kapatmalısınız.

Bu yüzden koyu renk tonuna sahip olan kadınlar beyaz, pudra pembesi, açık mavi gibi soft renklerde iç çamaşırı tercih etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir