En Çok Yapılan 12 Sütyen Hatası

Göğüslerinin sütyen kaplarının içine tıkmaktan hoşlanan bir kadınla şimdiye kadar hiç tanışmadım. Hatta bu konuda, doğru destek sistemini seçerken kadınların bir bütün olarak daha dikkatli olmaları beklenir. Göğüsleri rahat ettirmenin püf noktası vücudunuzun tam olarak neye ihtiyacı olduğunu bilmektir. Ne yazık ki, bu durum böyle değil; bir çok kadın sütyen seçimini yaparken bazı temel hatalar yapmaktan kaçınamıyor . Bu makaledeki önerilerimizi dikkate alırsanız göğüsleriniz daha sonra bunun için kesinlikle teşekkür edecek.

Her kadının yapabileceği muhtelemel 12 sütyen hatasına beraber göz atalım!

1. Sütyen Bedenini Bilmemek

Temel bilgilerle başlayalım. Bu ifadenin biraz saçma olduğunu düşünenler için, kaç kadının bundan dolayı kendini suçlu bulduğuna şaşıracaksınız. Göğüsleriniz, yaşamınız boyunca vücudunuzun geri kalan kısımlarında olduğu gibi büyür ve değişir. Belirli bir beden sizin için işe yaramış olabilir ama bu her iki yılda bir doğru boyutu satın aldığınızdan emin olmak için kontrol etmemelisiniz anlamına gelmez. Ayrıca, şekil ve yapınız için neyin en iyi olduğuna göre stilleri değiştirmeniz önerilebilir. Mağazadaki tezgahtarlarla konuşun, emin değilseniz lütfen yardım isteyin, ama lütfen!

 

 

2. Küçük Beden Sütyen Giymek

Neden isteyerek göğüslerini sıkıştıyorsun ? Bazı kadınlar göğüslerini küçük göstermek için küçük beden sütyen kullanır, Küçük beden sütyen giymek göğüslerini sıkıştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz .

 

 

 

3. Doğru Beden Sütyen Giymemek

Yukarıdaki açıklamaya bakınız: kafa karıştırıcı ve stresli bir çaba. Bayanlar, sadece bir şeyin zaman alması nedeniyle, buna değmeyeceği anlamına gelmez. Doğru beden sütyeni arayıp bulma sabrı çoğumuzda yoktur.  Gün gelecek ve doğru beden bulmak için mağazalarda harcadığınız zamanların güzel giyim için ne kadar büyük bir yatırım olduğunu anlayacaksınız. Doğru beden sütyen  bulana kadar aramaya devam edin, emin olun ki sonunda size tam olan sütyen bedenini bulacaksınız.

 

 

4. Süslü İç Çamaşırları Her Zaman En İyi İç Çamaşırı Değildir!

Global iç çamaşırı markaları yavaş yavaş Hindistan pazarına girmeye başladı ve renkli dantelli çamaşırlar kadınların bayılacağı güzellikteler. Bu markaların aslında Hintli kadınların seçimlerine pek de uyduğu söylenemez ve sadece güzel görünmelerine neden olmadıklarını ya da kadınların onları satın alması nedeniyle aynı şeyi yapmanın bir nedeni olmadığını unutmayın. Bunun yerine bedeninize ve vücudunuzun şekline uygun bir marka bulun ve sadık kalın!

 

 

5. Yanlış Sütyen Kumaş Seçimi

Dantel, saten veya naylon kumaşlar çok güzel görünümlü olabilir, ancak naylon, dantel veya saten gibi sentetik malzemeden yapılmış iç çamaşırları günlük kullanım için en iyi seçenek değildir. Elbette, bu özel günler için gardrobunuza bu parçalardan birkaçını dahil ettiğinizden emin olmalısınız (uzun süre kullanmak zorunda kalmazsınız), ancak günlük kullanım için ideal değildirler.  Çalışma hayatınızda, okulda veya uzun bir süre sütyen giymek  zorunda kaldığınız günlerde, cildinizin nefes almasına izin veren ve pamuklu kumaşları tercih edin. Yazın sıcak günlerinde bunaldığınız zaman, pamuk kesinlikle en iyi arkadaşınızdır. Eskiden var olan biçimsiz, şekilsiz ve sıradan renklerde pamuk kumaşlar geride kaldı, artık  aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok renk ve stilde iç çamaşırları var!

 

 

 

6. Dikişli Sütyenler Yerine Destekli (Push-Up) Seçimi

Kızların bir çoğu iç çamaşırı konusunda en çok isteyeceği şeylerden biri Victoria’s Secret’in güzel sütyenleri ile dolu bir iç çamaşırı çekmesidir.
Göğüsleriniz sağlamsa ve destek yardımı olmasa bile dik görünmesi önemlidir. Çoğu kadın doğal olarak nemli olmayan yumuşak bir göğsüne sahiptir ve cupların dibine oturacak ve üstüne bir boşluk bırakacaktır. Göğüslerinizi önceden tanımlanmış bir şekle sığdırmaya çalışmak, sonunda sarkmaya veya tek göğüslü bir göbeğe neden olur; bu nedenle, daha iyi bir destek sistemi olduğu için dikişsiz sütyenlerle muhtemelen daha iyi olursunuz.

 

7. Her Gün Giyebileceğiz Bir Sütyeniniz Olmalı

Kötü ve bakımsız görünmekle seksi olmak arasında ince bir çizgi var ve kadınların çoğu bunu ayırt edemiyor maalesef . Farklı kıyafetler, belli bir şekilde bakmak için farklı türde bir destek gerektirir ve sadece bu değil, farklı stillerle denemeler daha fazla konfor seviyesine yol açacaktır. Giydiğiniz sütyenin cup kısmını, kıyafetinizin boyun kısmının derinliği ile eşleştirmek de aynı derecede önemlidir. Dalgalı yakalı bir elbiseyi tercih ediyorsanız, yarım cup sütyenlerden seçin, böylelikle yere herhangi bir şey  düşürürseniz almak için biraz eğildiğinizde açık vermiş olmazsınız. Elbisenin derin bir sırt dekoltesi mi var? Ya sırtı açık sütyen ya da sırtı şeffaf  sütyen seçin. Eğer hala elinizde yoksa, alışverişe gitme zamanı!

 

8. Aynı Sütyeni Günlerce Giymek

Birbirine takip eden günlerde aynı sütyeni giymek çoğu kadının yaptığı ya da yapmak zorunda kaldığı durumlardandır.  Aynı sütyeni sürekli giymek giydiğiniz sütyenin elastikiyetinin kaybolmasına neden olur. Sütyenin uzun ömürlü olması açısından kesinlikle bir gün ara ile giymek en sağlıklısıdır.

 

 

9. Vücut Şeklini İyi Bilmek

Sütyenler çeşitli şekillerde gelir – yuvarlak, üçgen ve konik – bu nedenle sütyeninizin sizin için bedeninize tam uymasını sağlamak için kendinizin şeklini bilmek önemlidir. Bir stil daha çekici olsa da, hangisini satın alacağınıza karar vermeden önce birkaçını deneyin. Göğüslerinizi rahatça sarmalı ve cupta yer bırakmamalılar. Ek olarak, sütyeninizle koltuk altınız arasındaki teniniz kesilirse, bunun sizin için bir boyut olmadığını da bilin. Özellikle balenli sütyenleri seçerken, göğüslerinizi sıkıştırmayan ve balenli uçlarının sizi rahatsız etmemesi için özellikle dikkatli olmalısınız .

10. Sütyeni En Sıkıya Ayarlamak

Bir deneme kabininde sütyen denediğinizde , en içteki askı ayarı yerine, en dıştaki kanca setine göre sıkıca oturmalıdır. Genellikle bir sütyen ömrü boyunca üç santim kadar uzanır ve bir sonraki askı deliği grubuna gittiğiniz tek zaman biraz gevşendiğini hissettiğiniz zamandır.

 

11. Bir Sütyeni Çok Uzun Süre Kullanma

Bu, çekmecelerinin arkasına sıkışmış 3 yaşındaki sütyenlere güvenen tüm kadınlar içindir; artık bu hatayı yapmayı sona erdir! Düzgün bir şekilde bakımı yapıldığında bir sütyenin raf ömrü çoğunlukla  8 ila 9 ay arasıdır. Bundan sonra, grubun elastikliği tehlikeye girecek ve olasılıkla ihtiyacınız olan sıkılıkta olmayacaktır. Sütyenlerinizi ters yüz etmek, uzun süre kullanabilmenizi sağlar

 

12. Kurutma Makinesi Kullanmak

Sütyeninizin malzemesi ve şekli, çamaşır makinesinin türbülansına dayanacak şekilde yapılmamıştır ve bu uygulamaya katılmaya devam ederseniz onları erken ölüme gönderiyorsunuzdur. Biraz daha yavaş olabilir, ancak sütyeninizin mümkün olduğunca uzun süre kullanmak istemez miydiniz? Ayrıca, sütyeninizdeki malzemenin bozulmaması için iyi bir deterjan seçmeyi de unutmayın.
Tanıdığım çoğu kadın, kendim de dahil, yukarıdaki hataları yapıyor. Fakat bilgi güçtür! Bu sorunların herhangi biriyle sizde varsa ve sütyeninize daha iyi baktığınızdan ve uzatma işleminden emin olun, göğüsleriniz farklı bir şekilde ne yapılacağını bilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir